Jūrmalas brīvdabas muzeja muzejpedagoģiskās nodarbības

 

Nodarbību cikls “Gadskārtas” izstrādāts, godājot latviešu tradīcijas un svētkus. Mācību gada laikā bērni varēs izzināt – Miķeļdienu, Mārtiņdienu, Meteņus un Lieldienas zvejnieku sētā.

(Pirmsskolas un sākumskolas bērnus vecumā no 5 - 8 gadiem)

 

Muzejpedagoģiskās nodarbības “Laivu būve” mērķis ir iepazīstināt apmeklētājus ar laivu būves procesiem un veicināt interesi par Jūrmalas iedzīvotāju senāko nodarbošanās veidu – zvejniecību. Nodarbības laikā pētīsim, izzināsim un meklēsim atbildes!

(5. – 9. klašu skolniekiem)

 

Muzejpedagoģiskās nodarbības “Viena diena zvejnieka sētā” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar jūras piekrastes zvejnieku sadzīvi un darbu 19.gs. beigās. Nodarbības laikā iepazīsimies ar dzīves ritmu zvejnieku sētā un laivu darināšanu.

(5. – 9. klašu skolniekiem)

 

Muzejpedagoģiskā nodarbība “Virvju un striķu darbīnca” notiek muzeja virvju un striķu ekspozīcijā. Nodarbībā skolēni uzzinās, no kādiem materiāliem tika vītas virves senatnē un kādiem nolūkiem tās lietoja. Pamēģināsim uzsiet jūrnieku mezglu.

(7. – 9. klašu skolniekiem)

 

Muzejpedagoģiskā nodarbība jaunlaulātajiem “Kāzu ekskursija zvejnieka sētā” palīdzēs pavadīt laiku strap oficiālo laulību ceremoniju un svētku mielastu. Zvejnieka sētā jaunlaulātie uzzinās, kā kāzas svināja senatnē un ar humoru varēs "patrennēties" savās jaunajās dzīves lomās. Ir iespēja arī nofotografēties uz seno māju un laivu fona. 

 

Pieteikšanās nodarbībām, zvanot pa tālr. +371 67754909 vai rakstot brivdabasmuzejs@jurmala.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery/17973628_1879456505668124_6916385317628837698_1